Ćwiczenie 1: Drzewo pytań

Wspinanie się na „Drzewo pytań” to atrakcyjna, skuteczna i prosta metoda rozwijania twórczego potencjału mózgu, zakorzeniona w tradycji sokratycznej. Ćwiczenie zaprojektowano tak, by było „przyjazne dzieciom”, aby niezależnie od tego, ile mają lat, wprzęgało w proces edukacji ich naturalną ciekawość i by rozwijało ich zdolności samodzielnego myślenia i „myślenia o myśleniu” – metakognicji. Ucząc dzieci sterować procesem myślowym w zetknięciu z nowym problemem, pokazujesz im, jak rozpracowywać idee i teorie „od wewnątrz”. To pomaga im:
samodzielnie analizować zagadnienia; włączać nowe informacje w całość posiadanej przez nie wiedzy; nabrać wiary we własne siły i rozważać problemy na swój własny sposób.
Podsumowując, można powiedzieć, że opanowanie wyliczonych powyżej umiejętności rozwija w dzieciach zdolności metakognitywne i podsyca ich naturalną ciekawość.

Witam. Mam na imię Genowefa. Jestem wykładowcą na jednym z większych uniwersytetów w Polsce. We wpisach, które publikuję, chciałabym podzielić się z Wami informacjami na temat edukacji, które posiadłam.

foteliki dla dzieci

error: Content is protected !!